Bankowość elektroniczna – przyszłość smartphon’ów

płatność pieniędzmi przez telefon
W dobie wszechobecnego Internetu, ludzie coraz bardziej stawiają na swoją wygodę. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się nie tylko zakupy online ale i płatności, czy załatwianie różnego rodzaju spraw urzędowych. Internet daje coraz więcej poczucia komfortu, jednocześnie należy mieć na uwadze, żeby przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie.

Smartphone a bankowość elektroniczna

1. Dostęp do banku- wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że mają dostęp do swojego rachunku bankowego za pośrednictwem laptopów. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje banków, które można zainstalować na telefonie. Dzięki nim dostęp do rachunku jest znacznie bardziej prosty i szybszy. Nawet jeśli ktoś do tej pory zupełnie nie zdawał sobie sprawy z tego typu możliwości, to jednak aplikacje są na tyle przejrzyste, że zarówno logowanie jak i przelewy czy płatności za ich pomocą nie będą stanowiły żadnego problemu. Co więcej to od użytkownika będzie zależało, czy będzie się logował za pomocą PIN-u, hasła punktowego czy odciska palca. Tego typu zabezpieczenia są niezbędne, by móc zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście należy mieć na uwadze, że jeśli już ktoś zdecyduje się na aplikacje mobilną, a tym samym dostęp do rachunku bankowego z telefonu, powinien mieć na nim również program antywirusowy, który należy systematycznie aktualizować.

2. Przelewy z telefonu- upływa termin płatności za rachunek? Trzeba szybko przelać pieniądze za zakupy? Jest niedziela i chcemy by przesyłka została maksymalnie szybko wysłana? Już nie trzeba biegać do punktu opłat czy martwić się na zapas. Obecnie wystarczy telefon z dostępem do internetu. W krótkim czasie można się zalogować na konto, a następnie wykonać przelew. Tym bardziej, że właściwie w każdym banku istnieje możliwość zapamiętania stałych odbiorców, co sprawia, że nie ma konieczności szukania numeru rachunku czy danych, a wystarczy odszukać nazwę odbiorcy i wstawić w wirtualny formularz przelewu. Co więcej obecnie istnieją możliwości natychmiastowego przelewu, który nie tylko omija sesje elixir, ale przede wszystkim jest opcją dostarczenia pieniędzy do odbiorcy nawet w niedziele czy święta. To bardzo korzystne rozwiązanie, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

3. Wypłata z bankomatu bez karty- minęły już czasy, gdy wychodząc na miasto trzeba było ze sobą zabrać portfel z pieniędzmi. W późniejszym czasie wiele osób zabierało ze sobą kartę do bankomatu, co przydaje się nie tylko w czasie wyjścia na zakupy, ale nawet jeśli chodzi o spotkanie ze znajomymi. Nawet jeśli gdzieś, ktoś wychodzi i nagle przypomina sobie o tym, że potrzebuje gotówki, wystarczy z telefonem podejść do bankomatu, by w krótkim czasie wypłacić daną kwotę pieniędzy. To bardzo duże ułatwienie, jak i również opcja z której korzysta coraz większa liczba osób.

4. Płatność za zakupy telefonem- obecnie nie ma konieczności pamiętania o karcie, gdyż wystarczy zabrać ze sobą telefon. Dzięki temu, że właściwie każdy posiada telefon komórkowy, dostęp do środków na rachunku bankowym jest wyjątkowo prosty. W ten sposób bez większego problemu można zapłacić za pizzę w pubie, czy za zakupy. Coraz więcej miejsc publicznych ma opcje płatności telefonem, dlatego nawet jeśli ktoś początkowo się tego obawiał, bardzo szybko zmieni swoje zdanie, z uwagi na komfort korzystania z takiej możliwości.

5. Doładowanie konta- doładowanie telefonu jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Wystarczy telefon z aplikacją mobilną banku i chwila uwagi. Dzięki temu można z powodzeniem doładować nie tylko swój telefon ale i bliskiej osoby. To wiele ułatwia, zwłaszcza gdy ktoś znajduje się poza domem i zależy mu na czasie. Dlatego korzysta z tej możliwości coraz więcej osób.

6. BLIK coraz popularniejszy- to nic innego jak krótki kod, który jest generowany przez aplikację mobilną banku. Wystarczy podejść do bankomatu i zamiast karty wybrać opcję BLIK. Następnie wystarczy wygenerować kod blik na telefonie i wbić tak jak to się robi z PIN-em. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na znacznie szybsze przelewy, ponieważ nie wymaga logowania się do banku za każdym razem, a wystarczy wpisać blik. O czym należy pamiętać? Że dany kod BLIK ma termin ważności, którego upływ jest widoczny na ekranie telefonu.

Korzystanie z bankowości elektronicznej jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dlatego warto jest sprawdzić, co właściwie oferuje nam bank, by można było z tych możliwości korzystać. Z pewnością dla bardzo wielu osób będzie się to mogło wydać sporym zaskoczeniem, ale jednocześnie sprawi, że znacznie chętniej będziemy korzystali z pieniędzy wirtualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.