Grafik komputerowy – człowiek z misją

grafik komputerowy przy pracy
Kim właściwie jest grafik komputerowy? Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakie predyspozycje należy mieć, by móc odnaleźć się w morzu zleceń, oczekiwań i projektów. Warto jest wiedzieć, że to wszystko się zmienia, dlatego to, co było modne w poprzednim miesiącu czy roku, nie zawsze będzie mogło sprawdzić się obecnie.

Grafik komputerowy, co zrobić by się wybić?

1. Szkoła, kursy- bardzo wiele osób pasjonuje się grafiką komputerową. Jednak prawda jest taka, że nawet bardzo rozwinięta pasja w tym kierunku, nie jest w stanie ukazać tego, jak wiele możliwości rozwoju jest. Dlatego tak duże znaczenie mają kursy czy studia w tym kierunku. To właśnie one pokazują możliwości programów graficznych, dobór odpowiednich barw do konkretnych stylów czy pozwalają na opracowanie plany stworzenia strony internetowej czy logo firmy. To bardzo wiele, ponieważ od tego w dużej mierze zależy późniejsze zainteresowanie marka, jej rozpoznawalność czy liczba odwiedzających stronę internetową. Ta ostatnia musi być nie tylko przejrzysta, ale przede wszystkim powinna składać się z barw, które nie będą męczyły wzroku, ponieważ może to skutecznie zniechęcić potencjalnych zainteresowanych.

2. Ciągle się rozwijaj- podstawowym błędem w tego typu specjalizacji jest osiadanie na laurach. Wielu początkujących grafik utwierdza się w przekonaniu, że skoro ukończyli kursy czy studia to nic więcej im nie jest potrzebne. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że rynek wciąż się zmienia, co oznacza że jeśli ktoś chce się na nim utrzymać, to powinien podążać z najnowszymi trendami. Wystarczy wciąż pod uwagę brać nowości, które pojawiają się na rynku, ale przede wszystkim brać udział w kursach. Dzięki nim na bieżąco można będzie śledzić różnego rodzaju nowinki i znacznie łatwiej będzie je wprowadzić w życie. Rozwój to nie tylko kursy, ale również testowanie różnych programów graficznych. Wiadomo, że w szkole czy na kursach, najczęściej omawia się tylko niektóre z nich podczas gdy mimo wszystko, by mieć jakieś pole działania warto jest na własną rękę poznawać inne możliwości.

3. Zmysł estetyczny - to bardzo ważna cecha w pracy grafika, i niestety nawet najdroższe kursy nie są w stanie jej podarować. Przede wszystkim jest to dowód na to, że nie każdy pasjonat nadaje się na grafika komputerowego. To zmysł estetyczny sprawia, że dana strona czy logo ładnie się prezentuje. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma rozmieszczenie poszczególnych elementów w taki sposób, by cała kompozycja była estetyczna. Ponadto bardzo ważnym jest, by pilnować kolorystyki. Logo musi być znaczne, by zostało w pamięci, natomiast jeśli chodzi o strony internetowe, muszą posiadać taką kolorystykę, która z jednej strony będzie ciekawa, natomiast z drugiej strony nie spowoduje zmęczenia wzroku.

4. Nowinki technologiczne- co jakiś czas pojawiają się nowe programy graficzne, bądź też te dobrze znane wypuszczają swoje nowe wersje. O ile na samym początku wielu specjalistów niespecjalnie się nimi interesuje, to jednak w krótkim czasie całkowicie zmieniają swoje zdanie. Prawda jest taka, że dzięki nowym funkcjom można jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. Jeszcze kilka lat temu wiele zależało od kreatywności, natomiast obecnie, programy graficzne są w stanie podpowiadać różne rozwiązania dla danej opcji. Sprawia to, że nawet osoba początkująca jest w stanie przygotować interesujący projekt graficzny.

5. Programy graficzne- warto jest znać i poznawać wciąż nowe. Ma to ogromne znaczenie dla możliwości wykonania danych zleceń, ale też dla opcji stworzenia czegoś interesującego w przyszłości. I tak, jeśli dany klient ma specjalne życzenie a program, którym zwykle się posługujemy nie da sobie z nim rady, bez większego problemu można będzie w krótkim czasie wykonać pracę w innym programie. Grafika komputerowa to ciągłe szukanie nowych możliwości.

6 Znajomość rynku- to podstawa. Rynek się zmienia, oczekiwania klientów również. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj to, w jaki sposób podchodzi się do nowości. Grafik, który ma jeden czy dwa ulubione programy na których pracuje nie będzie miał zbyt wielu klientów, ponieważ brakuje mu polotu i kreatywności w działaniu.

7. Ucz się od najlepszych- warto jest zatrudnić się w profesjonalnej agencji, ponieważ można będzie się sporo nauczyć, a co najważniejsze zdobyć doświadczenie. To ważne nie tylko dla osób zaczynających swoją karierę ale również dla tych, którzy chcą się rozwijać

8. Testuj, sprawdzaj, bierz udział w konkursach graficznych- udział w konkursach czy w testach oprogramowania graficznego to możliwość nauki za darmo. Być może tego typu rozwiązanie będzie mogło sprawić, że na nowe zlecenia można będzie popatrzeć zupełnie świeżym okiem.

Grafika komputerowa to bardzo wymagająca dziedzina, jednak dla osób z pasją i zamiłowaniem może okazać się spełnieniem marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.