Praca dla uczniów w Krakowie

uczennica w pracy
 

Z roku na rok przybywa zainteresowanych, którzy chcą pracować w czasie wakacji. Wiadomo, że jeszcze kilka lat temu, uczniowie wykorzystywali ten czas na odpoczynek od szkoły, podczas gdy ostatnio coraz chętniej pracują. Co ma wpływ na takie zmiany? Tak naprawdę, jedną z najczęstszych przyczyn jest chęć bycia przynajmniej w jakimś stopniu niezależnym. Dlatego jeśli młoda osoba chce mieć pieniądze na swoje przyjemności, to warto by właśnie w ten sposób podeszła do tego tematu.

Gdzie znaleźć pracę?

Teoretycznie wiele osób zastanawia się nad Urzędem Pracy, jednak tutaj trzeba mieć ukończone 18 lat i bardzo często być po szkole. Dlatego dobrym rozwiązaniem wydają się strony internetowe z ogłoszeniami o poszukiwaniu/oferowaniu pracy. Inną opcją są znajomi, bądź też słupy ogłoszeniowe czy miejscowe forum. Właściwie dla każdego chcącego znajdzie się opcja, która pozwoli na zapoznanie się z możliwościami zatrudnienia.

Jaka praca dla uczniów?

1.Ulotki-

pomimo tego, że zajęcie nie wydaje się zbyt dochodowe, to jednak wiele zależy od firmy zatrudniającej. Oczywiście bywa i tak, że firma oferuje jeden lub dwa grosze od ulotki przy wrzucaniu ich do skrzynek, czy rozdawaniu przechodniom. W takiej sytuacji korzystnie jest brać z kilku różnych miejsc ulotki, by jednak mieć znacznie wyższą stawkę od punktu w którym się zostawi pakiet takich ulotek. Coraz częściej zdarza się, że taka praca jest oferowana ze stawką godzinową. Dlatego warto jest omówić wszelkie warunki, by wiedzieć w jaki sposób będzie obliczane wynagrodzenie. Oczywiście jeśli dana osoba się sprawdzi, być może będzie mogła liczyć na oferty w trakcie roku szkolnego w weekendy czy w czasie wolnym od szkoły.

2.Kelnerki-

praca zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Oczywiście najczęściej jest to praca w pizzeriach lub barach. Jednak bardzo często zdarza się jako obstawa wesel, bankietów czy obsługa hotelowa. To bardzo ciekawe zajęcie, zwłaszcza, że jeśli dana osoba się sprawdzi, być może w trakcie roku szkolnego uda się ułożyć grafik w taki sposób, by mogła sobie pracować.

3.Drobne zlecenia-

najczęściej to zlecenia dotyczące grafiki komputerowej, pomocy w przygotowaniu sali weselnej, umycie pomnika czy posprzątanie w domu. Tego typu drobne prace również wymagają wysiłku, a co najważniejsze pozwalają na późniejsze podjęcie stałej współpracy w tym zakresie. Dlatego warto jest odpowiadać na takie ogłoszenia, gdyż z powodzeniem mogą się one przyczynić do zdobycia pracy.

  1. Praca z turystami-organizacja czasu turystom to bardzo duże wyzwanie. Niestety bardzo często nawet bardzo duże hotele potrzebują pomocy. Dlatego warto jest popytać w takich miejscach a być może uda się pracować nawet w roku szkolnym.
  2. Zbieranie owoców/warzyw- kawiarnie, restauracje i hotele każdego dnia muszą mieć dostawy. Dlatego czasami zwyczajnie brakuje rąk do pracy i warto jest poszukać ogłoszeń o naborze. Sam fakt, że najczęściej jest płacone od koszyczka czy ilości zebranych owoców lub warzyw sprawia, że każdy jest w stanie wypracować swoją dzienną normę.

Podsumowanie

Podczas gdy bardzo wiele osób twierdzi, że w naszym kraju nie ma pracy to jednak wystarczy przeglądać ogłoszenia w Internecie, by zobaczyć jak wielu pracowników potrzeba. Prawda jest taka, że jeśli ktoś będzie chciał, to z pewnością pracę znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.